|  TR |  ENG |  DE

Hizmetlerimiz

Protez


Kaplama veya takma diş olarak adlandırılan protez dişlerle yeniden dişlerinize kavuşun

Eksik dişlerinizin yerine eklenen bir protez ile zorlandığınız çiğneme ve konuşma fonksiyonuna yeniden kavuşun. Hem şık hem de ekonomik olmasını isteyen hastalar için çoğunlukla tercih edilen iyi bir çözüm yöntemidir.

Protez nedir?

Madde kaybına uğramış dişin üzerine yerleştirilen yapay diş (kaplama) en basit protez tipidir. Köprü olarak bilinen protezde ise eksik bir dişin sağ ve solunda bulunan dişlerin üzerine yerleştirilen bir protez ile boşluğu yapay bir dişle doldurmak amaçlanır. 

Bunlardan farklı olan hareketli protezlerin özelliği ise protezler yapıştırılmadan yerleştirilmesi temizliğin yapılabilmesi için çıkartılabilir olması. 

Neden protez?

Diş protezi yöntemi, eksik dişin yerini doldurmanın en ekonomik çözümüdür. Bir kaplama ile madde kaybına uğramış dişi koruyarak daha uzun bir süre kendi dişinizin vermiş olduğu rahatlıkla çiğneme fonksiyonundan faydalanabiliyorsunuz. Eksik dişlerinin yerini yapay bir dişle doldurarak hem çiğneme ve konuşma fonksiyonu korunuyor hem de doğal ve estetik görünüm elde edilebiliyor.

Protez seçiminde neye dikkat edilmeli?

Porselen kaplamalardan oluşan protezlerin alt yapısının metal alaşım veya zirkonyum ile güçlendirilmesi gerekmektedir. Zirkonyum destekli porselen kaplamalar, alt yapı olarak metal yerine beyaz renge sahip olan zirkonyum alaşımı kullanılan protezlerdir.

Işığı geçirirler, bundan dolayı doğal diş gibi görünürler. Kaplamalarınızda zamanla renk değişimi olmaz.

Hekim  ve klinik seçiminde neye dikkat edilmeli?

Protezinizi uzun yıllar vuruksuz veya şikâyetsiz kullanabilmeniz için güvenilir ve profesyonel hasta takip sistemine sahip olan klinik tercih edilmelidir. Kliniğinizin, yıllarca kullanacağınız proteziniz ile ilgili size her zaman bilgi ve hizmet sunabilmesi önemlidir.

Hekim tecrübesinden hariç diş teknisyenin kalitesi önemli bir farkındalık oluşturmaktadır.

Sağlığınız buna değer

Fark yaratacak zirkonyum destekli proteziniz ile estetik görünüme sahip, genç ve sağlıklı yüz yapınız olacak. 

Numaranızı Bırakın Sizi Hemen Arayalım!

Diş sağlığı, diş estetiği, gülüş tasarımı ile ağız ve çene sağlığı hakkında tüm
sorularınız için numaranızı bırakın, size ulaşalım...

SULTANGAZİ

Eski Edirne Asf., Sultançiftliği Tramvay Durağı Karşısı Dostlar Plaza Kat. : 2 34270 Sultangazi/İstanbul / Sultangazi / İSTANBUL

TAKSİM

Ergenekon Mah. Cumhuriyet Cad. No:145 34373 Şişli / İSTANBUL

Kliniğimizim Özel Sağlık Sigortalar ile Anlaşması vardır

  • Pazartesi - Cuma
    08:00 - 22:00
  • Cumartesi
    08:00 - 22:00
 
e-Bülten
E- Bülten Üyeliği İçin Mailinizi Bırakın!
Sosyal Medya

Copyright © 2017 www.hausdent.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. web sitemizdeki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır tedavi amaçlı değildir