|  TR |  ENG |  DE

Hizmetlerimiz

İmplantoloji- Implant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant Ağız ve diş yapısında bir ya da birden fazla dişiniz eksikse, çene kemiklerinde bulunan yuvalara yerleştirilen kök-vidalama şeklinde nesnelerdir. Günümüzde tercih edilen çok sayıda implant türü ve markası bulunur. Yapı malzemeleri de farklılaşmakla beraber, genellikle titanyum kullanılır. 18 yaşının üzerinde olan ve çene-yüz gelişimini tamamlamış her hastaya, vidalı diş olarak da bilinen bu uygulama yapılabilir. İşleme başlamadan önce, hastanın uygunluğu incelenir. Dolayısıyla öncelikle röntgenler alınır. Kliniğimizde bulunan uzman implant hekimleri, ön-muayene aşamasını hastaların gönderdiği ağız içi görüntüler ve röntgenler sayesinde yapılabilir. İmplant için şehirler arası veya ülke dışından gelen hastalarımız, iç transfer hizmetimizden ücretsiz yararlanabilir. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz oteller, tedavi süresince konaklama için uygundur. Tüm hastalara hem tedavi öncesi, hem de sonrası 7/24 iletişim imkanı sunmaktayız. Tedavi planı, hastaların direkt muayenesinde kesinleşir. Kliniğimizde kullandığımız implantlar sertifikalı olup, yüksek kaliteli malzemelerle tedaviye hızlı şekilde başlanır. Böylece eski ağız-diş sağlığınız yeniden kavuşursunuz.

Implant nedir?

İmplant çene kemiğine yerleştirilen vidalardır. Bunların üzerlerine diş protezi yerleştirilir. Tedavi esnasında komşu dişlere zarar verilmemekte olup onların kesimi gerekmez. Konumlandırılan implant vidası diş kökü vazifesini görür. Uygulama sona erdikten sonra tıpkı doğal dişte olduğu gibi yemek yenebilir ve konuşulabilir. İmplantın sağladığı bazı avantajlar şöyledir;

 • Hastaların, dişin olmadığı alt ve üst çenelerde tercih edilebilir.
 • Uzun süre dişsiz kalınan bölgelerde kullanıma uygundur.
 • Hastanın alt çenesinde tüm dişler bulunmuyorsa etkili bir işlemdir.
 • Diş sağlığını korumada yardımcı olmaktadır.
 • Gıdaları tüketirken, problem yaşanmaz. Komşu dişlere zarar vermez.
 • Estetik ve güzel bir gülümseme sunar.

Uygulamanın yapılabilmesi için hasta profilinin uygunluğu ve tedaviye engel bulunmaması gerekir.

Neden Implant?

Diş köprüsü uygulamasında başvurulan sağlıklı yan dişlerin kesilmesi implant uygulamasında gerekmiyor.

Bakımı ve temizliği kolay olan implantta ayrıca köprü altında oluşan kötü kokular riski bulunmamaktadır.

Ana dişiniz gibi hissedeceğiniz implant uygulamasında ayrıca doğal ağız görüntünüz ve diş estetiğiniz korunmaktadır.

Damak veya hareketli protez kullanmak istemeyen sabit diş isteyen kısacası kaybettiği eski dişlerini isteyen hastalar için implant en ideal çözümdür.

Implant seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Hastanın kişisel ağız sağlığını dikkate alarak implant çeşidi ve marka seçimi yapılmalı. Burada güçlü ARGE’si ile geniş seçeneklere sahip olan ve uzun ömürlülüğünü kanıtlamış markalar tercih edilmelidir. Kullanılan implant markasının minimum 10 yıllık ARGE sürecine sahip olması gerekiyor.

Hekim  ve klinik seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Implant tedavisinin başarısı için güvenilir ve profesyonel hasta takip sistemine sahip olan klinik tercih edilmelidir.

Tercih ettiğiniz kliniğin, yıllarca kullanacağınız implant ile ilgili size her zaman bilgi ve hizmet verebilmesi önemlidir.

Sağlığınız buna değer

Komşu dişlere zarar vermediğinden ve uzun süreli kullanılacağından, her şeyin başı sağlık diyenler  “sağlığınız için” buna değer.

All On 4/6 İmplant Tekniği

Vidalı diş tedavisinde bir yöntem olan bu teknikte üst ve alt çene kemikleri, ayrıntılı şekilde görüntülenir. Sonrasında belirlenmiş açılarla 4 ya da 6 implant uygulanır. Özellikle hiç dişi bulunmayan hastalarda, tek günde ağız-diş sağlığına kavuşulur. İşlemlerin tamamlanmasıyla beraber, hastaların ağız-diş hijyenine önem vermesi, kontrollerin devamlı sağlanması gerekir. Tedavi dişi bulunmayan hastalarda kemik yetersizliği, kemik eklemesi ya da sinüs lift nedeniyle tedavi görmeme durumunu engeller. All on 4/6 tekniğine hastalara aynı gün sabit protezler üretilebilir.

Çene Kemiği Tozu (Kemik Grefti)

Kemik grefti olarak da adlandırılan çene kemiği tozu farklı şekillerde elde edilmektedir. Hayvan, insan ya da sentetik olarak üretimleri bulunur. Blok ya da küçük partiküllü toz tarzında üretilir. Kemik Grefti uygulaması özellikle;

 • İmplant uygulanacak bölgede kemik varlığı yetersizse,
 • Diş çekimi ile aynı tedavi seansında yapılması arzu ediliyorsa,
 • İmplant öncesi sinüs tabanı yükseltmede,
 • Kronik iltihaba neden olmasında,
 • Uzun süre ağızda kalan kemiğin erimesi,

gibi diş durumlarında tercih edilir. Eğer kliniğimizde uyguladığımız tedavi, kullandığımız implant türleri hakkında sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Numaranızı Bırakın Sizi Hemen Arayalım!

Diş sağlığı, diş estetiği, gülüş tasarımı ile ağız ve çene sağlığı hakkında tüm
sorularınız için numaranızı bırakın, size ulaşalım...

SULTANGAZİ

Eski Edirne Asf., Sultançiftliği Tramvay Durağı Karşısı Dostlar Plaza Kat. : 2 34270 Sultangazi/İstanbul / Sultangazi / İSTANBUL

TAKSİM

Ergenekon Mah. Cumhuriyet Cad. No:145 34373 Şişli / İSTANBUL

Kliniğimizim Özel Sağlık Sigortalar ile Anlaşması vardır

 • Pazartesi - Cuma
  08:00 - 22:00
 • Cumartesi
  08:00 - 22:00
 
e-Bülten
E- Bülten Üyeliği İçin Mailinizi Bırakın!
Sosyal Medya

Copyright © 2017 www.hausdent.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. web sitemizdeki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır tedavi amaçlı değildir