|  TR |  ENG |  DE
Wolfgang Willutzki (Hausdent Kundenbetreuung Deutschland)

Sağlıklı Yaşam

Kurban Bayramında Ağız ve Diş Bakımı

Kurban bayramı diş sağlığı açısından önemli bir yer tutmakta dır. Bayramda artan  et tüketimi problemli dişlerin arasına girerek diş eti rahatsızlıklarına yol açmaktadır.dişlerin arasındaki boşluklara dolan gıda artıkları dişlere ve diş etlerine baskı yaparak ağrılara ve iltahapa yol açabilmektedir.

Böyle bir rahatsızlıkda  diş aralarının temizliğine önem vemeniz gerekmekte ve sonra mutlaka bir dişhekimine görünülmesi gerekmektedir

Diş arası temizliğinde peki uzmanlar ne öneriyor?

Sultangazi Hausdent Diş Kliniği Başhekimi Zeynep Ambar:

Diş arası temizliği için ilk önereceğim diş ipidir. Diş ipi ile kendi diş etinize zarar vermeden çok rahat bir şekilde dişler arasına sıkışan gıda birikimlerini çıkartabilirsiniz. Bundan dolayı her kurban bayramında evinizde diş ipi bulundurmanızı tavsiye ederim. Diş ipine alternatif olarak ara yüz diş fırcaları da kullanabilirsiniz. Bu küçük fırçalar sayesinde yine  dişlerinizin aralarını yiyecek artıklarından etkin bir şekilde temizleyebilirsiniz.bu iki yöntem fırçalamadan hemen sonra düzenli bir şekilde yapılırsa dişlerin çürümesini de engellemektedir.

Son olarak hepimizin bildiği kürdan da dişlerin arasını temizlemede sıkça kullanılmaktadır.  Bir dişhekimi olarak kürdan konusunda hastlarımızı uyarmak zorundayım.  Uzun süreli kürdan kullanımı diş etinde travma oluşturmaktadır.bunun sonucunda  diş eti çekilmesi ve kemik kaybı oluşabilmektedir..

Toparlayacak olursak dişleriniz arasına  çok fazla yiyecek giriyor ve rahatsızlık veriyorsa bu durumu dişhekiminize danışmanızı tavsiye ederim. Çünkü bu rahatsızlığın sebebi çürükler,komşu dişlere iyi kontakt olmayan eski dolgular ve kaplamalar olabilmektedir. Sağlıklı Ağızlarda dişler arasına gıda sıkışması olmamaktadır. Bu tür problemlerin tedavisi çok kısa ve kolaydır.bu yüzden  yaklaşan kurban bayramı öncesi dişlerinizin kontrol ettirilmesi tavsiye edilir.

 


Yorumlar


İlk Yorumu Sen Gönder
Yorum Gönder ..

Numaranızı Bırakın Sizi Hemen Arayalım!

Diş sağlığı, diş estetiği, gülüş tasarımı ile ağız ve çene sağlığı hakkında tüm
sorularınız için numaranızı bırakın, size ulaşalım...

SULTANGAZİ

Cebeci Mahallesi Çanakkale Şehitleri Cadesi. No:37 Kat:2-3-4 / Sultangazi / İSTANBUL

TAKSİM

Ergenekon Mah. Cumhuriyet Cad. No:145 34373 Şişli / İSTANBUL

Wolfgang Willutzki (Hausdent Kundenbetreuung Deutschland)

Deutschland

08:00 - 22:00 Arası Polikliniğimiz Açıktır.

Kliniğimizim Özel Sağlık Sigortalar ile Anlaşması vardır

  • Pazartesi - Cuma
    08:00 - 22:00
  • Cumartesi
    08:00 - 22:00
 
e-Bülten
E- Bülten Üyeliği İçin Mailinizi Bırakın!
Sosyal Medya

Copyright © 2017 www.hausdent.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. web sitemizdeki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır tedavi amaçlı değildir